Gmina Ciechocin

miejsce piękne z natury...

Nawigacja

Treść strony

Święto "Zielona Rzeka"

     Województwo Kujawsko-Pomorskie skupia w sobie ziemie charakteryzujące się odrębnością historyczną i kulturową oraz różnorodnością tradycji. Tworzy to wyjątkowo bogate dziedzictwo, z którym nierozerwalnie związane są tereny wiejskie. Dlatego też, aby podkreślić znaczenie wielowiekowego dziedzictwa pojawiła się idea organizacji ŚWIĘTA KULTURY ZIEM DOBRZYŃSKIEJ I CHEŁMIŃKIEJ ZIELONA RZEKA. Wydarzenie, które łączy w sobie Festiwal Świętego Jakuba oraz Święto Wsi Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

    Nasze dwudniowe wydarzenie skierowane do miłośników aktywnego wypoczynku, poszukiwaczy nieodkrytych jeszcze miejsc i pasjonatów kultury ludowej. Jedyne wydarzenie w Polsce, które łączy tradycję pielgrzymowania, przedsięwzięcia sportowo-rekreacyjne oraz obcowanie z kulturą i unikatowym krajobrazem  Ziemi Dobrzyńskiej i Chełmińskiej na Szlaku św. Jakuba. Oto nasze propozycje:

 • II Półmaraton Szlakiem św. Jakuba.
  Propozycja dla prawdziwych sportowców, którzy nie boją się wyzwań. 10 czerwca 2017 roku odbędzie się druga edycja  Półmaratonu. Nie może Cię na nim zabraknąć!
  Malownicza trasa, ciekawa oprawa biegu i bardzo atrakcyjne nagrody finansowe dla zwycięzców.
  Trasa biegu: Zamek Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu – Paliwodzizna – Rudaw – Nowa Wieś – Kujawy – Meta w Ciechocinie.
  Poniżej znajduje się dokładny regulamin i karta zgłoszeniowa II Półmaratonu Szlakiem Św. Jakuba. Po przebiegnięciu całej trasy otrzymasz potwierdzenie pokonania odcinka Szlaku św. Jakuba oraz Muszlę Jakubową.
  Zgłoszenia przyjmujemy do 5.06.2017 roku do godz. 15:30.
  Początek Półmaratonu godz. 10:00.
  Podejmij wyzwanie!

  Elektroniczne zapisy znajdziesz klikając tutaj.

 • Rajd Pieszy Szlakiem św. Jakuba
  Rajd dla piechurów, którzy lubią wędrówki wśród pól i lasów położonych w unikatowym krajobrazie Doliny Drwęcy. Możesz się zgłosić niezależnie od wieku: dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy. Mile widziane grupy nordic walking.
  Trasa rajdu: Start Ośrodek Chopinowski w Szafarnii- Płonko – Białkowo- Golubiu-Dobrzyniu – Pomorzany - Strachowo – Dulnik – Nowa Wieś – Kujawy – Meta w Ciechocinie.
  Po przejściu całej trasy – 22 km, otrzymasz potwierdzenie pokonania odcinka Szlaku Św. Jakuba oraz Muszlę Jakubową.
  Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 5.06.2017 roku do godz. 15:30.
  Podejmij wyzwanie!
  Poniżej załączamy regulamin.

        Elektorniczne zapisy rozpoczną się wkrótce! 

 • Rajd Rowerowy Szlakiem św. Jakuba. 
  Jeżeli jesteś miłośnikiem rekreacji na dwóch kółkach nie może zabraknąć Cię 10.06.2017 r. Doskonała zabawa dla całej rodziny wśród pięknych krajobrazów i wiatrem we włosach.
  Trasa Rajdu: Płonne – Rodzone – Płonko – Białkowo - Golubiu-Dobrzyniu – Pomorzany - Strachowo – Dulnik – Nowa Wieś – Kujawy – Meta w Ciechocinie.
  Po przejechaniu całej trasy – 25 km otrzymasz potwierdzenie pokonania odcinka Szlaku św. Jakuba i Muszlę Jakubową.
  Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 5.06.2017 roku do godz. 15:30.
  ​Podejmij wyzwanie!
  Poniżej załączamy regulamin. 

        Zapisy na Rajd rozpoczną się wkrótce!

 • Spływ kajakowy Szlakiem św. Jakuba
  Na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego Szlak Św. Jakuba pokrywa się w dużej części z przebiegiem rzeki Drwęcy, której dolina tworzy tu wyjątkowo malowniczy krajobraz. Spływ kajakowy jest zatem wspaniałym sposobem alternatywnego pielgrzymowania. Organizatorzy zapowiedzieli w tym roku możliwość wyboru jedno lub dwudniowego wariantu spływu. Sobotni etap rozpocznie się w Golubiu-Dobrzyniu, a zakończy w Elgiszewie (Gmina Ciechocin), w niedzielę zaś kajakarze spłyną z Elgiszewa do Krobi.
  Na spływ zapraszamy wszystkich miłośników sportów wodnych niezależnie od wieku.
  Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 5.06.2017 roku do godz. 15:30.
  Początek Rajdu w sobotę o godz. 11:00.
  Podejmij wyzwanie!
  Komandorem spływu jest Adam Luks z Agencji Kajakowej ZWINKA
  tel. 609 – 977 – 020.

  Zapisy i szczegóły organizacyjne na stronie: http://kajaki.zwinka.pl/splywy/splyw-jakubowy.
 • Rajd Konny Szlakiem św. Jakuba
  Połączenie sportu konnego z aktywną turystyką i krajoznawstwem. Oferta wychodzi naprzeciw odbiorcom turystyki wyspecjalizowanej.
  Trasa rajdu: Start na placu przy moście gen. Józefa Hallera w Golubiu-Dobrzyniu w Golubiu-Dobrzyniu – Pomorzany – Strachowo-  Dulnik – Nowa Wieś – Kujawy – Meta w Ciechocinie. Po przejechaniu całej trasy – 15 km otrzymasz potwierdzenie pokonania odcinka Szlaku Św. Jakuba oraz Muszlę Jakubową.
  Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 5.06.2017 roku do godz. 15:30.

   

 

     Po przejściu całej trasy uczestnik otrzyma potwierdzenie pokonania odcinka Szlaku Św. Jakuba - muszlę (symbol szlaku) oraz Paszport Szlaku Św. Jakuba. 
   Po dotarciu na metę zapraszamy na „Jakubowe Spotkania Muzyczne” na malowniczej Przystani w Elgiszewie, połączone z pokazem historycznych łodzi oraz pokazem sztucznych ogni.
    Festiwal „Zielona Rzeka“, to doskonała okazja do aktywnego czasu w gronie najbliższych. Zapraszamy rodziny z dziećmi, zorganizowane grupy turystyczne, młodzieżowe, harcerskie oraz sportowe. 

                                                                                     Spotkajmy się na Camino!

 

Informator gminny

Interaktywna mapa gminy

Banery

Poprzedni
 • Festiwal ,,Zielona Rzeka"
 • G-DOT
 • LGD Dolina Drwęcy
 • Zwiedzaj Kraj
 • Rekultywacja
Następny

Europejski Fundusz Społeczny

Program Rozwój Obszarów Wiejskich
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Leader
Unia Europejska

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej dla operacji z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 – projekt pn. „Utworzenie strony internetowej wraz z bazą informacji turystycznej Gminy Ciechocin”

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.