Gmina Ciechocin

miejsce piękne z natury...

Nawigacja

Treść strony

Konsultacje w Elgiszewie

      Dnia 28 lutego w Elgiszewie przeprowadzono I Spotkanie Konsultacyjne ramach projektu „Dobre konsultacje, dobry plan”, realizowanego przez Kujawsko-Pomorską Federację Organizacji Pozarządowych i Fundację Stabilo.

     Świetlica wiejska w Elgiszewie wypełniła się po brzegi. W konsultacjach uczestniczył również Wójt Gminy Ciechocin Jerzy Cieszyński, który zwrócił uwagę na konieczność wprowadzenia planu zagospodarowania przestrzennego miejscowości Elgiszewo. To właśnie Elgiszewo jest jedną z najmocniej rozbudowywanych na terenie gminy. Zebrani wysłuchali prelekcji na temat zagospodarowania przestrzennego i celu tworzenia planów zagospodarowania wygłoszonej przez  Kamila Kochnera, młodszego referenta ds. inwestycji i planowania przestrzennego w Urzędzie Gminy Ciechocin.

      Plany miejscowe są bardzo ważnymi dokumentami planistycznymi. Określają jakie przeznaczenie mają mieć poszczególne grunty. W ramach projektu Urząd Gminy Ciechocin pragnie wypracować metody konsultacji, które zaangażują mieszkańców w prace planistyczne już na etapie tworzenia koncepcji planu. Dzięki wspólnej dyskusji możemy wypracować najlepsze rozwiązania planistyczne dla naszej małej Ojczyzny.

       Projekt został wspólnie przygotowany i jest realizowany w partnerstwie przez Kujawsko-Pomorską Federację Organizacji Pozarządowych i Fundację Stabilo. Dofinansowanie przyznane w ramach projektu powierzone jest na realizację procesu konsultacji dokumentów planistycznych.

         Kolejne spotkanie zaplanowano na kwiecień z najmłodszymi mieszkańcami. Będzie to spotkanie edukacyjne dla dzieci w szkole. Dzięki temu spotkaniu najmłodsi mieszkańcy będą mieli możliwość wskazania co młody obywatel oczekuje od dzisiejszej rzeczywistości, która go otacza.

Zaproszenie na Konsultacje

    Gmina Ciechocin zakwalifikowana została do projektu „Dobre konsultacje, dobry plan”, realizowanego przez Kujawsko-Pomorską Federację Organizacji Pozarządowych i Fundację Stabilo. Dofinansowanie przyznane w ramach projektu powierzone jest na realizację procesu konsultacji dokumentów planistycznych. Gmina Ciechocin zamierza poddać konsultacjom plan miejscowy w miejscowości: Elgiszewo. Plany miejscowe są bardzo ważnymi dokumentami planistycznymi. Określają jakie przeznaczenie mają mieć poszczególne grunty. 
     W ramach projektu chcemy wypracować metody konsultacji, które zaangażują mieszkańców w prace planistyczne już na etapie tworzenia koncepcji planu. Projekt został wspólnie przygotowany i jest realizowany w partnerstwie przez Kujawsko-Pomorską Federację Organizacji Pozarządowych i Fundację Stabilo.

Informator gminny

  • Interaktywna mapa gminy

Wydarzenia

«marzec 2018»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 dzień: 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 dzień: 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 dzień: 31

Newsletter

Banery

Poprzedni
  • G-DOT
  • LGD Dolina Drwęcy
  • Zwiedzaj Kraj
  • Rekultywacja
Następny

Europejski Fundusz Społeczny

  • Program Rozwój Obszarów Wiejskich
  • Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  • Leader
  • Unia Europejska

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej dla operacji z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 – projekt pn. „Utworzenie strony internetowej wraz z bazą informacji turystycznej Gminy Ciechocin”

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.