Gmina Ciechocin

miejsce piękne z natury...

Nawigacja

Treść strony

Aktywny senior w domu
2020.04.09
Aktywny senior w domu

    Obecna sytuacja epidemiologiczna i przymusowe pozostanie w domach może spowodować znaczne ograniczenia aktywności fizycznej wśród osób starszych. Już kilkudniowa absencja ruchowa może spowodować trudne do odwrócenia konsekwencje dla całego organizmu. Rezygnacja z aktywności może przyczynić się do pojawienia powikłań, w tym wtórnie spowodować osłabienie wszystkich układów i podatność na inne schorzenia, także po okresie pandemii.

   

Pomoc dla rolników
2020.04.09
Pomoc dla rolników

    Pierwszy w Polsce portal stworzony po to, aby zachęcać do przyjeżdżania do rolników na zbieranie dla siebie owoców i warzyw, włącza się w pomoc gospodarstwom, które mają teraz duże problemy ze sprzedażą. Z powodu epidemii koronawirusa  wiele sklepów i placów targowych ograniczyło działalność, dlatego rolnicy nie mają gdzie sprzedać sadzonek czy kwiatów. Na MyZbieramy.pl rolnicy mogą darmowo zamieścić ogłoszenia, pojawiły się już pierwsze oferty z Małopolski.

-

Akcja informacyjna
2020.04.09
Akcja informacyjna

      Szanowni Państwo, dnia 9 kwietnia (czwartek) od godziny 18:00 na terenie Gminy Ciechocin zostanie przeprowadzona akcja informacyjna zorganizowana przez Ochotnicze Straże Pożarne. W czasie jej trwania zostaną podane specjalne komunikaty głosowe na temat zagrożeń związanych z koronawirusem Covid19 oraz zachęcających mieszkańców do pozostania w domach.

Uzupełnienie tarczy antykryzysowej
2020.04.08
Uzupełnienie tarczy antykryzysowej

Tarcza Antykryzysowa to pakiet rozwiązań, który ma za zadanie pomóc polskim firmom i ich pracownikom w przejściu przez kryzys wywołany pandemią koronawirusa. Nowe przepisy obowiązują już od 1 kwietnia, natomiast rząd wciąż pracuje nad kolejnymi formami wsparcia dla firm i obywateli. Przedstawiamy nowe propozycje.

 

Zmiany rozkładu jazdy autobusów
2020.04.08
Zmiany rozkładu jazdy autobusów

Arriva Bus Transport Polska przesyła informację dotyczącą zmian rozkładu jazdy w związku z wdrożeniem rządowych rozwiązań mających na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19.

Drogowcy wrócili na drogi
2020.04.08
Drogowcy wrócili na drogi

      Trwają prace związane z przebudową drogi gminnej nr 110418C w miejscowości Piotrkowo. Wykonana została podbudowa drogi z gruzu betonowego oraz ułożona została nawierzchnia z mieszanki mineralno – bitumicznej. Do wykonania pozostały pobocza oraz zjazdy. Inwestycja dofinansowana w ramach pozyskanych środków z Funduszu Dróg Samorządowych.

Brawa dla Was
2020.04.07
Brawa dla Was

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku to święto ma szczególny charakter. Wszyscy widzimy, z jak wielką determinacją i odwagą pracownicy służby zdrowia walczą z pandemią. Chcemy im za to podziękować. Stąd gorący apel największych polskich mediów: we wtorek 7 kwietnia o godzinie 13 stańmy w oknach, na balkonach i gromkimi brawami przez minutę podziękujmy im za tę walkę. #BrawaDlaWas.

ZUS dla Biznesu
2020.04.07
ZUS dla Biznesu

Szanowni Państwo,

ochrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu regulacji, które składają się na Tarczę Antykryzysową. Regulacje te weszły w życie 1 kwietnia br. Wśród rozwiązań, które mają zapobiegać skutkom epidemii koronawirusa w Polsce, jest wsparcie realizowane przez ZUS. Wsparcie jakie można otrzymać w ZUS to:

- zwolnienie małych firm, zgłaszających do 9 osób do ubezpieczeń społecznych, ze składek za marzec, kwiecień i maj 2020 r.,

- świadczenia postojowe dla osób, które wykonują umowy cywilnoprawne (mowy zlecenia, agencyjne, o dzieło),

- świadczenia postojowe dla samozatrudnionych,

- ulga w opłacaniu składek bez opłaty prolongacyjnej – odroczenie terminu płatności lub rozłożenie na raty należności z tytułu składek.

Informacja ZUS
2020.04.06
Informacja ZUS

Zwolnienie małych firm ze składek ZUS, świadczenie postojowe czy brak opłaty prolongacyjnej – to tylko niektóre rozwiązania prawne realizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Aby otrzymać wsparcie realizowane przez ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej, trzeba złożyć odpowiedni wniosek. Wszystkie wnioski są dostępne online - na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) oraz na stronie:www.zus.pl w zakładce – Aktualności - Tarcza Antykryzysowa. Wnioski można złożyć drogą elektroniczną przez PUE ZUS, za pośrednictwem poczty, osobiście w placówce ZUS - do skrzynki na dokumenty oznakowanej napisem "Tarcza antykryzysowa”, bez kontaktu z pracownikiem ZUS.

 

Wsparcie terapeutyczne
2020.04.06
Wsparcie terapeutyczne

    Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla mieszkańców Gminy Ciechocin za pomocą telefonu, Skypa, Messenger, Whats App odbywają się w 1,2,3 poniedziałek miesiąca pod nr 577 933 738 w godzinach 8.00-12.00. Zadzwoń, czekam na Ciebie!

Informator gminny

 • Interaktywna mapa gminy
 • Dobre konsultacje, dobry plan

Wydarzenia

«kwiecień 2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Newsletter

Banery

Poprzedni
 • Pomoc prawna
 • Powszechny Spis Rolny
 • Narodowy Spis Powszechny
 • G-DOT
 • LGD Dolina Drwęcy
 • Zwiedzaj Kraj
 • Rekultywacja
Następny

Europejski Fundusz Społeczny

 • Program Rozwój Obszarów Wiejskich
 • Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
 • Leader
 • Unia Europejska

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej dla operacji z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 – projekt pn. „Utworzenie strony internetowej wraz z bazą informacji turystycznej Gminy Ciechocin”

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.