Gmina Ciechocin

miejsce piękne z natury...

Nawigacja

Treść strony

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów września 1939 roku w Świętosławiu

        Początki funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Świętosławiu należy wiązać z Państwem Jadwigą i Adolfem Tom. W okresie międzywojennym wspominane małżeństwo założyło placówkę oświatową, która mieściła się w kilku domach prywatnych. Po przerwie spowodowanej wybuchem II wojny światowej, placówka wznowiła swoją działalność. Zajęcia lekcyjne odbywały się w budynku miejscowego pałacu. Pierwszymi kierownikami powojennej placówki byli M. Szelążek, W Baczyńska, W. Wiśniewski, H. Matuszewski.

      Rok 1969 był rokiem wyjątkowym w życiu nie tylko Szkoły, ale całej miejscowości. Uczniowie rozpoczęli naukę w nowym budynku o znacznie lepszych warunkach oświatowych. Od tej pory mieli do dyspozycji sale lekcyjne, bibliotekę, salę gimnastyczną oraz kuchnię. Opisywany budynek jest używany do dnia dzisiejszego.
    Kolejnym istotnym wydarzeniem było rozbudowanie kompleksu sportowego. Od 2008 roku miłośnicy sportu mają do dyspozycji boiska wybudowane w ramach projektu Orlik 2012, na którym znajdują się boiska do piłki nożnej, do piłki siatkowej, piłki ręcznej oraz zaplecze sanitarne.

    Dnia 25.09.2010 r. Szkoła przeżywała swoje wielkie święto, nadanie imienia Bohaterów Września 1939 roku. Dzień ten był prawdziwym spotkaniem pokoleń: obecnych uczniów, absolwentów szkoły, emerytowanych nauczycieli i dzisiejszej kadry pedagogicznej. Od 2012 roku Szkoła może poszczycić się tytułem Szkoły Odkrywców Talentów.  W bieżącym roku szkolnym przeprowadzana jest innowacja pedagogiczna „Mali odkrywcy czyli eksperymenty
i doświadczenia przyrodnicze”.

    Obecnie w SP w Świętosławiu działa 7 oddziałów, w tym zerówka. Uczęszcza do placówki ponad 100 uczniów ze Świętosławia, Piotrkowa, Morgowa, Miliszew, Rudawia i Nowej Wsi.
W szkole pracuje obecnie 15 nauczycieli.
Uczniowie i nauczyciele mają do dyspozycji sale lekcyjne wyposażone w tablice interaktywne, pracownię komputerową, bibliotekę oraz świetlicę. Ponadto istnieje wiele kół zainteresowań: przyrodnicze, teatralne, historyczne, matematyczne, plastyczne, językowe. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Świętosławiu odnoszą sukcesy w konkursach przedmiotowych, sportowych i artystycznych na szczeblach gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

            Podstawą działalności Szkoły jest stworzenie warunków umożliwiających dzieciom wszechstronny rozwój, gdzie obcowanie z wiedzą będzie przygodą zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli.

                                                                                                                                    

Więcej informacji możesz znaleźć tutaj.

 

 

 

 

 

Informator gminny

 • Interaktywna mapa gminy
 • Dobre konsultacje, dobry plan

Wydarzenia

«październik 2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Newsletter

Banery

Poprzedni
 • Pomoc prawna
 • Powszechny Spis Rolny
 • Narodowy Spis Powszechny
 • Odpady
 • LGD Dolina Drwęcy
 • Zwiedzaj Kraj
 • Rekultywacja
Następny

Europejski Fundusz Społeczny

 • Program Rozwój Obszarów Wiejskich
 • Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
 • Leader
 • Unia Europejska

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej dla operacji z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 – projekt pn. „Utworzenie strony internetowej wraz z bazą informacji turystycznej Gminy Ciechocin”

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.